Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Сідашенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Сідашенко О. І. 
Новий спосіб відновлення та зміцнення бокових поверхонь під ущільнюючі кільця вторинного валу КЗП трактора типу Т-150 / О. І. Сідашенко, П. К. Лебідь, О. В. Сайчук // Вісн. Харк. держ. техн. ун-ту сіл. госп-ва. Підвищ. надійності відновлюван. деталей машин. - 2000. - Вип. 4. - С. 139-144. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано спосіб відновлення, що дозволило знизити собівартість удвічі та підвищити ресурс деталі у порівнянні з базовим.


Індекс рубрикатора НБУВ: О342-083.822.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сідашенко О. 
Методи вивчення динаміки формування біоплівок умовно-патогенними бактеріями / О. Сідашенко, О. Воронкова, О. Сірокваша, А. Вінніков // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 65. - С. 20-33. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури щодо структурно-функціональних особливостей біоплівки як асоціацій зі складним рівнем організації. Представлено інформацію щодо структурних компонентів, етапів формування та значення міжклітинного матриксу біоплівки. Показано, що формування біоплівки і це складний, динамічний процес, який включає в себе кілька етапів. Описано методи, які сьогодні використовують для вивчення біоплівок, насамперед конфокально-лазерну скануючу (КЛСМ), скануючу електронну (СЕМ) та кріо-трансмісивну (ТЕМ) мікроскопії. Вважається, що найперспективнішим методом вивчення біоплівок є використання КЛСМ, оскільки за його допомогою можна спостерігати за нативними біоплівками. Описано роль системи Quorum sensing у формування біоплівки, так як це процес координованої експресії генів у популяції бактерій, що регулює специфічну поведінку клітин. Розкрито значення персистерів у стійкості біоплівки до факторів навколишнього середовища, оскільки відомо, що бактерії, які входять до складу біоплівки, є більш стійкими до впливу імунної системи хазяїна й антибактеріальних препаратів. Клітини-персистери, що є метаболічно неактивними, відіграють важливу роль у виживанні бактерій, які входять до складу біоплівки за дії летальних для всіх клітин факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*80 + Р264.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сідашенко О. І. 
Біологічні закономірності формування біоплівки штамами \i Staphylococcus epidermidis\i0 : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. І. Сідашенко; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Встановлено відмінності у прояві факторів патогенності у біоплівкотвірних штамів порівняно з неформуючими за лабораторних умов біоплівки штамами \i S. epidermidis\i0. Гемолітичну та ліпазну активності проявляли всі біоплівкотвірні штами, а лецитиназну - 80 %. Серед неформуючих біоплівку штамів, гемолітичну та ліпазну активності виявляли 89 %, а лецитиназну - 80 %. Всі біоплівкотвірні штами високоадгезивні - ІАМ 9,75, а неформуючі у лабораторних умовах біоплівку штами переважно середньо- та низькоадгезивні - ІАМ 3,20. Досліджено динаміку формування біоплівки штамами \i S. epidermidis\i0. Показано, що на 5 добу за стаціонарних умов культивування, спостерігали зменшення кількості життєздатних клітин біоплівки у 60 млн. рази, порівняно з показниками росту біоплівки, що формувалася за заміни поживного середовища. Вперше досліджено розвиток експериментального дисбактеріозу, чинником якого був біоплівкотвірний штам \i S. epidermidis\i0, що характеризувався різким зниженням анаеробних лактобацил - у 165 та мікроаерофільних - у 16,5 раза, на підставі вираженого підвищення вмісту стафілококів - у 40 тис. рази порівняно з контролем на 10 добу спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сідашенко О. І. 
Чутливість до антибіотиків планктонних та біоплівкових культур Staphylococcus epidermidis / О. І. Сідашенко, О. С. Воронкова, Т. М. Шевченко, О. А. Сірокваша // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 1. - С. 63-71. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз чутливості до антибіотиків планктонних та біоплівкових бактерій 20 штамів Staphylococcus epidermidis. Ідентифікацію клінічних штамів стафілококів здійснено за морфологічними та фізіолого-біохімічними ознаками. Чутливість до 19 антибіотиків визначено диск-дифузійним методом. Здатність до утворення бактеріями біоплівки виявляли візуально у 96-лунковому імунологічному планшеті. Встановлено, що чутливість планктонних і плівкових форм клінічних ізолятів S. epidermidis до антибіотиків істотно відрізнялася: мінімальні пригнічувальні концентрації (МПК) офлоксацина становили 0,15 - 3,0 мкг/мл (планктонна форма) і 0,3 - 5,0 мкг/мл (плівкова форма); для левофлоксацина відповідно 0,3 - 1,5 і 0,8 - 3,0 мкг/мл; для доксициклін-гідрохлорида 0,5 - 2,0 і 1,2 - 4,5 мкг/мл; для цефтриаксона 8,0 - 15,0 і 15,0 - 30,0 мкг/мл і для гентаміцина 4,0 - 15,0 і 14,0 - 30,0 мкг/мл. МПК антибіотиків щодо планктонних культур були у 2 - 5 разів вищими в порівнянні з МПК антибіотиків, які гальмували формування біоплівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3 + Р264.921.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сідашенко О. І. 
Вплив фторхінолонів на біоплівки Staphylococcus epidermidis / О. І. Сідашенко, Т. М. Шевченко, О. С. Воронкова, О. А. Сірокваша, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 3. - С. 77-85. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вплив офлоксацину та левофлоксацину на сформовані біоплівки бактерій клінічних штамів Staphylococcus epidermidis. Стійкість до антибіотиків Визначено методом дисків з фторхінолонами різних поколінь: налідиксова кислота, піпемідинова кислота, ципрофлоксацин, офлоксацин, норфлоксацин, левофлоксацин, спарфлоксацин. Формування біоплівки стафілококами моделювали мінімальні пригнічувальні концентрації (МПК) антибіотиків для планктонної культури, які визначено методом серійних розведень. Формування біоплівки стафілококами моделювали у імунологічних лункових планшетах. Показано, що офлоксацин у концентрації, що у 100 разів перевищує МПК для формування біоплівки, зменшує сумарну кількість бактерій 24 годинної біоплівки більше ніж у 40 000 разів, а 48 годинної - у 31 000 разів, під час застосування такої ж концентрації левофлоксацину при внесенні до 24 годинної біоплівки - у 9100 разів, до 48 годинної біоплівки - у 7400 разів. Офлоксацин у концентрації, яка перевищує у 100 разів МПК для формування біоплівки у 4,5 та 4,2 рази більш ефективний відносно 24 годинної та 48 годинної біоплівки відповідно порівняно з аналогічною концентрацією левофлоксацину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*801.1-642 + Р264.921.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сідашенко О. І. 
Вивчення біологічних властивостей плівкоутворювальних і неплівкоутворювальних штамів Staphylococcus epidermidis / О. І. Сідашенко, О. С. Воронкова, Т. М. Полішко, А. І. Вінніков // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 2. - С. 86-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено біологічні властивості штамів Staphylococcus epidermidis, їх здатність до плівкоутворення, фактори патогенності та рівні чутливості до антибіотиків та до комерційних препаратів бактеріофагів. Використано мікробіологічні та фізіолого-біохімічні методи. В ході досліджень було виділено 122 штами стафілококів, 37 з яких ідентифіковані як S. epidermidis. З них 20 штамів були здатні утворювати плівку. Встановлено, що більшість штамів S. epidermidis (15 плівкоутворювальних і 12 неплівкоутворювальних) чутливі до дії "Бактеріофага стафілококового рідкого". Всі виділені штами S. epidermidis виявилися чутливими до хінолонів другого покоління - офлоксацину та ципрофлоксацину. Також більшість (17 плівкоутворювальних та 15 неплівкоутворювальних) штамів були чутливі до гентаміцину, який належить до аміноглікозидів. Із 20 плівкоутворювальних штамів S. epidermidis - 75 % були чутливими до дії "Бактеріофага стафілококового рідкого" та всі 100 % штамів - чутливі до фторхінолонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*871 + Р264.921.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сідашенко О. І. 
Прояв факторів патогенності у біоплівкоутворюючих та неформуючих біоплівку штамів Staphylococcus epidermidis / О. І. Сідашенко, О. С. Воронкова, О. А. Сірокваша, А. І. Вінніков // Мікробіол. журн.. - 2015. - 77, № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено визначення ступеня прояву факторів патогенності: гемолітичної, ліпазної, лецитиназної активностей, а також здатності до адгезії у 20-ти біоплівкоутворюючих і 17-ти неформуючих біоплівку штамів Staphylococcus epidermidis. Встановлено, що повний гемоліз та ліпазну активність виявляли всі біоплівкоутворюючі штами S. epidermidis, лецитиназну активність спостерігали у 80 % біоплівкоутворюючих штамів. Серед неформуючих біоплівку штамів повний гемоліз та ліпазну активність спостерігали у 89 %, лецитиназну - у 71 % штамів. Досліджені біоплівкоутворюючі та неформуючі біоплівку штами S. epidermidis виявляли здатність до адгезії на клітинах букального епітелію людини. Встановлено, що всі біоплівкоутворюючі штами S. epidermidis були високоадгезивними, найвищий IAM становив 11,84. З'ясовано, що серед неформуючих біоплівку штамів S. epidermidis були низько-, середньо- та високоадгезивні. Середній IAM неформуючих біоплівку штамів S. epidermidis виявився утричі нижчим, у порівнянні з середнім IAM біоплівкоутворюючих штамів і складав 3,2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сідашенко О. І. 
Експериментальний дисбактеріоз піхви у мишей шляхом введення плівкоутворювального або неплівкоутворювального штаму S. epidermidis / О. І. Сідашенко, О. С. Воронкова, О. А. Сірокваша, А. І. Вінніков // Лікар. справа. - 2016. - № 1/2. - С. 133-139. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Українсько-англійський словник термінів технологічних систем ремонтного виробництва = Ukrainian-English glossary technological systems of repair production : [навч. посіб.] / О. І. Сідашенко, О. В. Тіхонов, Н. М Пільгуй, Т. С. Скобло, О. В. Сайчук. - Харків : ХНТУСГ, 2016. - 410 c. - укp. - англ.

Наведено понад 1 300 термінів (українською та англійською мовами), які використовують в галузі технологічних систем ремонтного виробництва. Розкрито сутність таких понять, як абразивне зношування, біметал, гальванічне покриття, коерцитивна сила, свердління, склопластики, фотографування часу використання устаткування, шорсткість поверхні, якість технологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-98 я212 + Ш141.14-434:П

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Науменко О. А. 
Нові наукові розробки та наукові школи інституту "Технічного сервісу" / О. А. Науменко, О. І. Сідашенко, Т. С. Скобло, О. І. Тришевський, І. Г. Бойко, О. С. Гринченко, В. Г. Кухтов, О. В. Козаченко, В. А. Войтов // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2016. - № 6. - С. 8-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5 е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Сідашенко О. І. 
Властивості покриттів з композиційних механоактивованих СВС-матеріалів, наплавлених електродуговим способом / О. І. Сідашенко, А. С. Лузан // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 183. - С. 134-144. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено властивості наплавлених покриттів з механоактивованих порошкових сумішей, які складаються з синтезованих з використанням СВС-процесу карбідів титану та матричного матеріалу. Запропоновано технологію одержання наплавочної суміші, яка складається з двох основних етапів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.51-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сідашенко О. І. 
Закономірності подрібнення сумішей різноміцних матеріалів / О. І. Сідашенко, С. О. Лузан // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 11. - С. 159-164. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні основи подрібнення різноміцних компонентів в суміші. Досліджено кінетику подрібнення оксидів алюмінію і заліза, а також їх суміші. Запропоновано модель процесу спільного подрібнення фракцій різних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сідашенко О. І. 
Вплив дефектів макро- і мікроструктури сталі 45 на коерцитивну силу / О. І. Сідашенко, Т. С. Скобло, В. М. Власовець, А. С. Копил // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2013. - Вип. 133. - С. 306-309. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено вплив дефектів макро- і мікроструктури сталі 45 у похідному стані (точкова неоднорідність, центральна ліквація) на коерцитивну силу та варіювання її рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сідашенко О. І. 
Дослідження трибологічних характеристик наплавленого покриття, модифікованого композиційним матеріалом / О. І. Сідашенко, А. С. Лузан // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 14. - С. 128-135. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження трибологічних характеристик наплавлених покриттів на основі сплаву ПГ-10Н-01, модифікованих композиційним матеріалом, що містить карбід і борид титану. Розроблений композиційний матеріал підвищує зносостійкість відновлювальних покриттів і його можна рекомендувати для відновлення робочих органів грунтообробних машин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-18 + П072.2-98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лузан С. О. 
Теоретичні основи подрібнення і механоактивації матеріалів для наплавлення і газотермічного напилення / С. О. Лузан, О. І. Сідашенко, А. С. Лузан, Д. М. Петренко // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2019. - № 15. - С. 8-18. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03-3 + К390.1-1 + К644-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Лузан С. О. 
Інженерія поверхні : курс лекцій / С. О. Лузан, О. І. Сідашенко. - Харків : Вод. спектр Джі-Ем-Пі, 2019. - 186 c. - Бібліогр.: с. 185-186 - укp.

Розглянуто методи, які використовує інженерія поверхні. Проаналізовано процеси в потоці газу і частинок, на поверхні основи, які виникають при створенні покриття різними методами, а також модифікування структури та легування поверхні висококонцентрованими потоками енергії та інші методи нанесення покриття. Наведено методологію управління якістю поверхні та вибору технології відновлення деталей. Розглянуто перспективи застосування наноструктурованих матеріалів у машинобудуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж82 я73-2 + К663 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Скобло Т. С. 
Аналіз структуроутворення при заварюванні дефектів у корпусних деталях з сірого чавуну / Т. С. Скобло, О. І. Сідашенко, О. В. Сайчук, Н. М. Колпаченко, Е. І. Калінін // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 201. - С. 13-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета дослідження - встановити як змінюється фазовий склад за встановлення таких дефектів заварюванням електродом з додатковим модифікуванням рідкої ванни вторинною сировиною від утилізації боєприпасів. Для виявлення якісного та кількісного складу різних зон відновленого шару, а також для пошуку максимальних зв'язків однакових фаз між відновленою зоною наплавленням, перехідною та основою, використовували оптико-математичний метод дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського